• Bize Ulaşın

    0222 228 10 42

  • Çalışma Şeklimiz

    Pzt. - Cum. : 08:00 - 18:00

    Cts : 08:00 - 16:00

Medikal Gazlar

Medikal gaz dolum tesisleri Eskişehir, Grup Ümit Gaz güvencesiyle piyasaya sunulmaktadır. Gelişen teknoloji ve ilerleyen tıp bilimi için bugün vazgeçilmez hale gelen medikal gazlar, patolojiden ameliyathanelere, solunum cihazlarına kadar birçok alanda kullanılmaktadır. Uzman ekibi, profesyonel bir şekilde düzenlenmiş tesisleri ile hizmet veren firma, geniş bir araç parkuruna sahiptir. Hastaneler, tıp merkezlerinde ihtiyaç duyacağınız tüm Eskişehir medikal gaz ihtiyacınız için iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

Medikal Oksijen

medikal-oksijen.jpg

ÖZELLİKLERİ:

Renksiz, Kokusuz, Zehirsiz, Oksitleyici

 

Başlıca Kullanım Alanları

Kimya Sanayi

Tıp

Metal Sanayi

Cam Sanayi

Kaynak ve Kesme Gazı Olarak

Gıda Sanayi


Depolama

Gaz halde basınçlı tüpler

Manifoldlu tüp paletleri

Likit kriyojenik tank

Likit konteynerler


Valfler(TS1520)

Malzeme: Pirinç

Çıkış : R3/4 dış

     

Tüpler(TS11169)

Malzeme: Çelik, dikişsiz, çekme

Renk: Mvi (RAL 5002)

10 lt.-40 lt. su hacimli: 150 bar dolum basıncı - 225 bar test basıncı (15 C)

50 lt. su hacimli: 200 bar dolum basıncı - 300 bar test basıncı (15 C)

 
 

TEKNİK EMNİYET VE İLKYARDIM

Oksijen ile uyumlu malzeme ve ekipman kullanılmalıdır. YAÐLA KESİNLİKLE TEMAS ETTİRİLMEMELİDİR. Oksitleyici bir madde olduğundan, oksijen yangınlarında bol miktarda su kullanılmalıdır. Mümkünse, yanmayı hızlandıran oksijen akışı durdurulmalıdır. Yangın çevresindeki tüpler su püskürterek soğutulmalıdır. Oksijen yanma olayını hızlandırır. Havada yanıcı madde olmayan birçok bileşikler, saf oksijen içinde yanabilirler.

Oksijen, içinde yaşadığımız ve solunum yaptığımız atmosferin hayati elemanıdır.Atmosferde yaklaşık ! oranında bulnur.Daha yüksek konsantrasyonlarda solunması,bünyede yüksek oksijen toplanmasına akciğerlerin tahrip olmasına sebep olabilir veya vücuttaki organik maddelerin yanmasına yol açabilir.Rahatsız durumda olan ve bu rahatsızlığın normal seviyelerden daha yüksek oranda oksijene maruz kalmakla ağırlaşması söz konusu olan kimselerin bu madde ile çalışmalarına veya oksiyen konsantrasyonu yüksek ortama girmelerine izin verilmemelidir.

Solukla içeri çekilmesi durumunda,şuuru yerinde olan kimselerin,temiz havaya çıkmalarına ve temiz hava solumalarına yardımcı olunmalıdır.Baygın durumdaki kimseler,temiz havaya taşınmalı,yardımcı solunum yaptırılmalı,daha sonraki tedavi şekli,belirtilere göre olmalıdır.

Likit oksiyen deriye temasında,temas ettiği bölgenin donması ve tahrip olmasına neden olur.Bu durumda doktora başvurulmalıdır.