• Bize Ulaşın

    0222 228 10 42

  • Çalışma Şeklimiz

    Pzt. - Cum. : 08:00 - 18:00

    Cts : 08:00 - 16:00

Endüstriyel Gazlar

Endüstriyel gaz dolum Eskişehir, büyük bir özen ve hassasiyetle gerçekleştirilen hizmetlerimizden biridir. TSE standartlarına uygun olarak, tam dolum garantisi ile endüstriyel gazların dolumu %100 güvenle gerçekleştirilmektedir.   Grup Ümit Gaz uzman destek ekibi ile iletişime geçtiğinizde ihtiyaç duyduğunuz endüstriyel gazın en güvenli şekilde adresinize ulaştırılması sağlanır.

Asetilen

asetilen.jpg

ÖZELLİKLERİ:

Renksiz, Kokusuz, Zehirsiz, Oksitleyici

Başlıca Kullanım Alanları

Kimya Sanayi

Tıp

Metal Sanayi

Elektronik Sanayi

Lazerlerde

İtici Gaz

Yangın Söndürücülerde

Kaynak Gazı

Gıda Sanayiinde şoklama ve Paketleme

Meşrubat ve Sodalı İçecek Sanayiinde

Depolama

TS11169,föy 5-6'ya uygun ve özel poliüretan yalıtımlı veya kriyojenik tanklarda veya likit konteynerlerda depolanır.

Valfler(TS1520)

Malzeme:Pirinç/Çelik
Çıkış Ölçüsü:W23x1/18" diş,dış

Tüpler(TS11169)

Malzeme:Çelik,

Renk:Sarı(RAL 1018)

40,50 lt Su hacimli:6,9,10 kg Dolum Kapasitesi

60 bar test basıncı

TEKNİK EMNİYET VE İLKYARDIM

Yangın Söndürme Araçları:

Su, karbondioksit, kuru kimyasal maddeler

Yangınla Mücadelede Özel Yöntemler:

Gaz akışını durdurunuz. Yangına maruz kalan tüpleri 24 saat sürre ile su püskürterek soğutunuz. Mümkünse yangını kendi halinde sönmeye bırakınız. Tüpler ısındıklarında şiddetle parçalanabilir.

Olağandışı Yangın ve Patlama Tehlikeleri:

Asetilen, aseton içinde çözünmediği takdirde, havada 2 atm üzerinde bozunur. Asetilen ısıtıldığı veya darbeye maruz kaldığı zaman şiddetle bozulabilir. Solunum içinde yeterli miktarda havayı engelleyen konsantrasyonlarda gaza maruz kalınması, baş dönmesi, uyku hali ve sonuçta baygınlık durumuna sebep olur. Anestezik bir madde olarak etki edebilir. Rahatsız durumda olan ve bu rahatsızlığın Asetilen'e maruz kalmakla ağırlaşması söz konusu olan kimselerin bu madde ile çalışmalarına veya işleme alınmalarına izin verilmemelidir.

Solukla İçeriye Çekilmiş İse:

Açık havaya çıkarınız. Baygın durumda ise veya solunumda güçlük çekiyorsa, ilave oksijen vererek yapay solunum yaptırınız. Sıcak tutunuz ve dinlendiriniz. Yangın ve patlama tehlikesi dolayısıyla, gazla kirlenmiş alana girerken önlem alınız. Kaynak ve kaplama işlemleri sırasında tehlikeli buharlar ve gazlar çıkarabilir. Bu buhar ve gazları solumaktan kaçınınız. Yeterli havalandırma yapınız. Asetilen tüplerinde aseton bulunmaktadır. Aseton, zehirli bir kimyasal maddedir.